KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 16229210

nr 1622 9210

Hugo Carlberg

(1880-1943), Sverige

Landskap. Signerad. Blandteknik, bildmått: 9x10 cm, yttermått inklusive ram: 22x26 cm

Hugo Carlberg, född 1880 i Nässjö, död 1943 i Malmö, svensk målare.

Utrop:

500 kr

måndag 27 maj 2024
kl 20:49:26

Hugo Carlberg

Läs mer om Hugo Carlberg